Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Iskierczanie” zwycięzcami III Spotkań folklorystycznych w Markowej. Jakub Czapla i Zuzanna Walawender nagrodzeni

Końcówka wakacji była bardzo dobrym okresem dla dębickiego zespołu ludowego „Iskierczanie”. W ostatnich dniach zdobył on główne nagrody na festiwalach folklorystycznych.

Iskierczanie zajęli I miejsce podczas zakończonych właśnie III Spotkań folklorystycznych w Markowej w pow. łańcuckim. W konkursie wzięło udział 11 kapel z całego województwa podkarpackiego. Jury oceniało m.in. strój członków zespołu i jego repertuar.

Sukcesem zakończył się także udział członków zespołu w 54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Jakub Czapla jako solista instrumentalista zdobył zaszczytne II miejsce w kategorii „Mistrz-uczeń” , natomiast Zuzanna Walawender wraz z mistrzynią – Lidią Biały otrzymały wyróżnienie.

Festiwal w Kazimierzu jest najważniejszym przeglądem związanym z tradycyjną muzyką ludową w Polsce. Na konkursie prezentowało się łącznie około 500 artystów z 14 województw.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.