Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jeden z księży zarażony koronawirusem, pozostali księża na kwarantannie

„W niedzielę 9 sierpnia w mojej rodzinnej parafii Przeczyca odbyło się pożegnanie odchodzącego po 26 latach prowadzenia parafii księdza proboszcza Marka Marcićkiewicza. Jednocześnie miało miejsce pożegnanie wikariusza księdza Rafała Żelaznego.

Dziś (wtorek) okazało się, że ks. Rafał zarażony jest koronawirusem. Dlatego też wszyscy, którzy mieli kontakt z ks. Rafałem Żelaznym objęci zostali kwarantanną. Kwarantanną zostaliśmy objęci również ja oraz ks. Kazimierz jako współdomownik.

Kwarantanną nie jest objęty nasz kościół parafialny i mogą w nim być odprawiane Msze święte przez innych kapłanów. Postanowiliśmy jednak, że przez najbliższe trzy dni nie będą odprawiane Msze święte w naszym kościele. Wszystkie zamówione intencje odprawiane będą na plebanii. Msze święte w kościele będą odprawiane dopiero w sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w niedzielę.

Możliwe, że w obydwa dni świąteczne będzie musiał być zmieniony porządek Mszy świętych. Wszelkie informacje dotyczące porządku Mszy świętych będą podawane na bieżąco.

Do czasu zakończenia kwarantanny nieczynna będzie kancelaria parafialna. W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny i wówczas udzielę informacji, z kim należy się skontaktować.

Trwając na wspólnej modlitwie. ks. proboszcz Mariusz Maziarka” – czytamy na stronie OSP Brzeźnica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.