Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Halo! Policja! Róg domu mi się zapada! Ewakuujcie nas!

Policjanci kraśnickiej komendy interweniowali w nocy na jednej z posesji, gdzie według zgłoszenia mężczyzny, miał zapadać się róg jego domu. Mężczyzna prosił o pilną ewakuację mieszkańców. Każde takie zgłoszenie służby zawsze traktują poważnie. Przybyli na miejsce strażacy i policjanci nie dopatrzyli się żadnego zagrożenia. Zastali jednak zgłaszającego z 3 promilami alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Niecodzienne zgłoszenie wpłynęło po północy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego do Dyżurnego komendy w Kraśniku. Z informacji zgłaszającego wynikało, że zapadł się róg domu jednorodzinnego i jego mieszkańcy wymagają ewakuacji. Policjanci pilnie udali się pod adres zgłoszenia w gm. Kraśnik, gdzie zastali interweniujące dwa zastępy jednostek straży pożarnej.

Strażacy oraz policjanci sprawdzili budynek nie ujawniając żadnych uszkodzeń, zastali jednak zgłaszającego. Obecna na miejscu matka mężczyzny była zdziwiona obecnością służb pod domem w środku nocy. 43 letni mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojego zachowania, które zapewne spowodowane było wcześniejszym spożyciem alkoholu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości ujawniając niemal 3 promile w jego organizmie. Wskutek niepotrzebnego i bezpodstawnego wezwania służb ratunkowych, policja skieruje wobec mężczyzny wniosek o ukaranie go do sądu z kodeksu wykroczeń. Mężczyzna musi się tez liczyć z koniecznością pokrycia kosztów akcji służb ratunkowych.

Pamiętajmy, że przy takich okolicznościach, gdzie służby zaangażowane są w niepotrzebne działanie, mogą one nie dotrzeć na czas do osób które naprawdę będą tego potrzebować. Przepisy kodeksu wykroczeń mówią, że kto wywołuje niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

P.C.

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.