Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Fałszywy policjant w kajdankach! Chciał oszukać seniora na ponad 100 tysięcy złotych.

Miejsce w policyjnym areszcie zapewnił sobie we wtorek 27-latek z Mazowsza. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, kiedy odebrał od skarżyskiego seniora 105 000 złotych! Fałszywy policjant został zatrzymany przez prawdziwych stróżów prawa. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, gdzie finalnie może pozostać nawet przez 8 lat.

We wtorek skarżyscy policjanci odebrali kilka zgłoszeń od starszych mieszkańców miasta. Wynikało z nich, że na telefony stacjonarne seniorów dzwoniły osoby podające się za policjantów. Oszuści tłumaczyli rozmówcom, że pieniądze na kontach są zagrożone. Należy je wypłacić i przekazać do policyjnego depozytu. Większość niedoszłych ofiar przestępców zachowała czujność i nie dała się zwieść.

Jednak 84-letni skarżyszczanin wypłacił oszczędności życia i przekazał 105 000 złotych fałszywemu funkcjonariuszowi. Na szczęście w tym właśnie momencie do akcji wkroczyli skarżyscy kryminalni, którzy byli w pobliżu i obserwowali w rejonie banku podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Informacje o nim przekazali im koledzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Prawdziwi stróże prawa odzyskali gotówkę w całości, a do celi trafił 27-letni mieszkaniec Mazowsza.

W czwartek zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut i został doprowadzony do sądu. Tam zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!!! Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to oszuści. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Trzeba wziąć pod uwagę, że oszuści typują swe ofiary między innymi za pomocą starych książek telefonicznych, gdzie figurują nazwiska i adresy właścicieli telefonów stacjonarnych. Warto zatem rozważyć zmianę dotychczasowych numerów telefonów u operatora. Wówczas nasz numer telefonu nie będzie ogólnie dostępny dla przestępców. Zabraniają tego aktualne przepisy o ochronie danych osobowych.

Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.