Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Wysokie podwyżki dla posłów. Tylko wszyscy parlamentarzyści Konfederacji byli przeciw.

Większość posłów głosowała za podwyżkami. (źródło grafiki: profil FB Konfederacja)

Polscy parlamentarzyści zafundowali sobie spore podwyżki. Ramię w ramię za większym uposażeniem głosowali posłowie PiS, KO, PSL-K15, Lewicy. Jedynie twarz zachowali posłowie Konfederacji, którzy wszyscy głosowali przeciw podwyżkom. Uczciwie też trzeba przyznać, że pojedyncze osoby z KO, PLS-K15 czy lewicy były przeciw. Natomiast wszyscy obecni na głosowaniu posłowie PiS byli za podwyżkami.

W głosowaniu wzięło udział 434 posłów. 386 było za projektem podwyżek, sprzeciw wyraziło zaledwie 33 parlamentarzystów, a 15 wstrzymało się od głosu.

„Wynagrodzenia posłów zwiększą się o 4,5 tys. do 12,5 tys. zł brutto” – informuje portal WP. ” Ustawa ekspresowo przeszła przez dwa czytania i po południu została przyjęta. Sprawa budzi kontrowersje, również wśród posłów opozycji. Przeciwna jest m.in. Konfederacja, Paweł Kukiz czy Franciszek Sterczewski z KO.” – pisze na swojej stronie Wirtualna Polska.

Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się dopiero za trzy lata, więc do tego czasu większość społeczeństwa może zapomni te bardzo kontrowersyjne posunięcie polityków. Stara prawda głosi, że niepopularne decyzje podejmuje się zaraz po wygranych wyborach, licząc na to, że wyborcy za jakiś czas o nich nie będą pamiętać.

Zapomnicie?

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.