Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na kole zapasowym pod ciężarówką dotarł do Polski z Węgier. Podobnie jak wiele lat temu bracia Zielińscy z Żyrakowa uciekli z Polski do Danii.

Strażnicy graniczni z placówki w Rzeszowie-Jasionce uzyskali informację o podejrzanym mężczyźnie, który wyszedł spod ciężarówki i uciekł podczas wjazdu auta do myjni. Okazało się, że był to nieletni ob. Afganistanu bez dokumentów.

Przyznał się, że trasę z Węgier do Polski pokonał ukrywając się na kole zapasowym naczepy ciężarówki. Był w dobrej kondycji ale przestraszył się urządzeń służących do mycia pojazdów, postanowił więc wysiąść.

W czasach PRL-u podobny sposód ucieczki z Polski wybrali bracia Zielińscy z Żyrakowa. Ukryci pod ciężarówką dotarli do Dani. Na motywach ich historii nakręcono film 300 mil do nieba.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zobacz także: W tym roku mija 35 lat od słynnej ucieczki braci Zielińskich z Żyrakowa do Szwecji

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.