Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Przemysław Wojtys: Dzisiaj mieliśmy swoisty exodus ludzi pod szpitalem. Takiej kolejki jeszcze nie widziałem

Jak poinformował podczas wczorajszej (18.08) sesji Rady Powiatu Przemysław Wojtys dębicki szpital przechodzi swoisty exodus w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego i koniecznością wykonania przez uczniów badań z zakresu medycyny pracy.

„Po początkowej mobilizacji i porządkowi, który sobie pacjenci narzucili obserwujemy drugą fazę: rozluźnienie i masowy powrót do chęci wizyt na oddziałach szpitalnych i leczenia w szpitalu. Dodatkowo teraz kumulują się kwestie związane z tym, że szkoły od 1 września mają ruszać, a w związku z tym bardzo ożyła medycyna pracy dla uczniów.

Dzisiaj mieliśmy swoisty exodus ludzi pod szpitalem. Takiej kolejki jeszcze nie widziałem.

Zastanawiałem się dlaczego akurat dzisiaj wszystko ruszyło i okazało się, że egzaminy ósmoklasistów się przesunęły, wyniki ogłoszono niedawno. Dzieci dopiero teraz dostały te skierowania na badania w medycynie pracy, przychodzą z nimi rodzice i robi się zamieszanie. I szczerze mówiąc to ja duże zagrożenie widzę właśnie w takich sytuacjach, które się wytwarzają, bo tam są i nerwy, zniecierpliwienie.

Wszyscy chcieliby być obsłużeni i to w jednym dniu i zauważam, że w takich kolejkach przed szpitalem (bo w szpitalu to już biorę odpowiedzialność za to co się dzieje) to jest takie rozluźnienie i nie wszyscy przestrzegają podstawowych zasad, które powinny być przestrzegane. Nie do końca mam wpływ na to co się dzieje.

To są ludzie dorośli i trudno ich karcić, pouczać, bo to nie działa. Przychodzą następni, którzy robią to samo, dlatego dlatego apeluję za pośrednictwem Państwa i mediów, żeby pacjenci którzy odwiedzają szpital mieli to na uwadze. Odległości należy zachowywać i maski mieć na ustach” – mówił podczas sesji Rady Powiatu Przemysław Wojtys, dyrektor szpitala w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.