Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

RDN Małopolska: „Coraz trudniejsza sytuacja w dębickim szpitalu”

Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym są zajęte. 11 pacjentów ma potwierdzony Covid- 19, a cztery osoby czekają na wyniki.

Jak informowaliśmy, w czwartek u jednego z pracowników wykryto koronawirusa i zostały zamknięte oddziały neurologiczny i ortopedyczny. Nie działały też pracownie tomografii i rezonansu. Dzisiaj do normy wróciła praca na oddziale ortopedycznym i w pracowniach rezonansu i tomografii.

Natomiast okazało się, że u pacjentki oddziału wewnętrznego i kardiologii wyszedł wynik pozytywny na obecność Covid- 19 i na pewno do końca tygodnia będzie oddział zamknięty.

Przemysław Wojtys dyrektor szpitala ponownie apeluje o rozwagę i przestrzeganie zasad sanitarnych.

– Jeśli byliście państwo na jakiś weselach, chrzcinach gdzie było 40 osób i podejrzewacie, że mogło dojść do kontaktu z osobą zakażoną powiedzcie nam to, bo później dojdzie do takiej sytuacji, ze kolejne oddziały będą zamykane. Pomimo tego, że wydaje nam się, że już Covid-19 to już norma, to jest niebezpiecznie.

Dzisiaj w statystykach Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego znów pojawia się powiat dębicki. Zakażonych jest 6 osób, w tym 5 kobiet i jeden mężczyzna. W powiecie mieleckim odnotowano jednego chorego.” – pisze na swojej stronie internotowej RDN Małopolska.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.