Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Kradli paliwo z maszyn budowlanych. Teraz grozi im więzienie

Czterech młodych mężczyzn postanowiło pod osłoną nocy ukraść paliwo ze zbiorników maszyn stojących na terenie budowy w gminie Grybów. Ich złodziejski plan się nie powiódł, bo na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez grybowskich policjantów.

Do zdarzenia doszło w środę, 26 sierpnia około godziny 23 w gminie Grybów. Wówczas dwaj mieszkańcy powiatu nowosądeckiego z dwoma mieszkańcami powiatu gorlickiego zakradli się w pobliże maszyn stojących na terenie budowy, następnie wyłamali korki wlewu paliwa do dwóch koparek, po czym wypompowali ze zbiorników olej napędowy, a napełnioną nim stalową beczkę zapakowali do bagażnika samochodu. Kiedy złodzieje zauważyli przejeżdżający obok patrol Policji, uruchomili swój pojazd i próbowali odjechać, co wzbudziło zainteresowanie mundurowych.

Funkcjonariusze natychmiast uniemożliwili im dalszą jazdę i wylegitymowali nerwowo zachowujących się mężczyzn. Zatrzymani na gorącym uczynku początkowo twierdzili, że kupili olej na stacji paliw, ale po tym jak mundurowi zobaczyli sprzęt wykorzystywany do kradzieży paliwa ze świeżymi śladami oleju napędowego, nie mieli żadnych wątpliwości co do jego pochodzenia.

Wszyscy mężczyźni trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych sądeckiej komendy, a podczas dalszych rozmów z policjantami przyznali się do wypompowania z maszyn łącznie 60 litrów paliwa. Teraz złodziejski kwartet odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Źródło: Sądecka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.