Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Siedem ofiar wypadku na autostradzie pochodziło z Podkarpacia. Kierowca był Słowakiem.

„Rano wojewoda podkarpacki otrzymała  wiadomość, że ofiary tragicznego wypadku na Śląsku, który miał miejsce dzisiejszej nocy pochodziły w większości (7 osób) z województwa podkarpackiego.

Do zderzenia busa i autokaru doszło na drodze krajowej numer 88, na odcinku Kleszczów – Gliwice w województwie śląskim. Dziewięć osób podróżujących busem zginęło.  

Ofiary wypadku to 4 osoby z powiatu lubaczowskiego, 2 z jarosławskiego i 1 ze strzyżowskiego. Kolejne dwie ofiary wypadku to 1 osoba z województwa lubuskiego i kierowca – obywatel Słowacji.

Wojewoda w porozumieniu z władzami samorządowymi uruchomiła pomoc psychologiczną dla bliskich ofiar.

Łączymy się w bólu ze wszystkimi, którzy w tragicznym wypadku stracili swoich bliskich” – informuje rzecznik Wojewody Podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka – Szarek

Aktualizacja: 12.15

„Kierowca ofiara wypadku to obywatel Słowenii, który posiadał kartę Polaka – taką informację własnie otrzymałam od służb realizujących czynności związane z wypadkiem” – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.