Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Siedmiu podróżnych odbyło podróż z przygodami

W tym tygodniu na lotnisku w podkrakowskich Balicach, wśród podróżujących znalazło się 7 pasażerów, którzy w przeszłości weszli w konflikt z prawem, a ich „wyczyny” znalazły odzwierciedlenie w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji (KSIP). Na tej podstawie funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach ujawnili i zatrzymali 6 Polaków i 1 obywatela Ukrainy.

Dane cudzoziemca widniały w bazie SG, gdyż został skazany prawomocnym wyrokiem w RP za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo, obywatel Ukrainy poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy. Wobec mężczyzny wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium RP oraz strefy Schengen przez okres 3 lat.

W grupie poszukiwanych Polaków znaleźli się ojciec z synem, którzy przylecieli z Birmingham i byli poszukiwani przez Policję. Zostali zatrzymani, w celu doprowadzenia do odbycia 3 dni zastępczej kary aresztu. Mężczyźni przywłaszczyli sobie cudzą rzecz ruchomą, o wartości poniżej 500 złotych. Sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia, w przypadku zapłacenia grzywny w wysokości 300,00 zł. Ojciec i syn dokonali zapłaty, wobec czego obaj zostali zwolnieni.

Dwóch kolejnych Polaków było poszukiwanych przez Policję, z uwagi na konieczność doprowadzenia do aresztów, celem odbycia kar pozbawienia wolności za czyny z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jeden z mężczyzn został osadzony w areszcie śledczym, drugiego natomiast przekazano funkcjonariuszom Policji.

Kolejni dwaj Polacy poszukiwani byli przez Policję z powodu konieczności ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Ponadto, jeden z mężczyzn skazany został na karę 39 dni pozbawienia wolności. Sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego w przypadku zapłaty grzywny w wysokości 780 zł. W związku z dokonaniem wpłaty, obywatel RP został zwolniony.

Źródło: Karpacki Oddział SG

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.