Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Specjalistyczne pojemniki na elektrośmieci staną w Dębicy

17 sierpnia br. Miasto Dębica podpisało umowę o współpracę z firmą MB Recykling oraz Fundacją „Odzyskaj Środowiska” na udostępnienie i ustawienie na terenie Dębicy specjalistycznych pojemników do zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Projekt będzie trwał cztery lata i nie spowoduje dodatkowych kosztów dla miasta. Ma być uzupełnieniem systemu odbioru odpadów.

W ramach zbudowanego przez firmę MB Recycling i Fundację „Odzyskaj Środowiska” systemu Elektryczne Śmieci miasta wspierane są specjalnymi pojemnikami przygotowanymi do zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

System opróżniania pojemników jest uzupełniony dedykowaną logistyką oraz specjalistycznym transportem przeznaczonym do szybkiego i sprawnego odbioru elektrycznych śmieci. Wszystkie zebrane elektrośmieci są transportowane do zakładów przetwarzania, gdzie są w sposób bezpieczny i zgodny z prawem demontowane i przekazane do recyklingu.

– Dębiczanie będą mogli pozbyć się elektrośmieci korzystając z pojemników przeznaczonych na tego rodzaju odpady. W trosce o dobro naszych mieszkańców na terenie miasta pojawi się siedem pojemników na elektryczne śmieci. Bezpieczne pozbycie się zużytego sprzętu elektrycznego to często problem zwłaszcza dla osób starszych lub mieszkańców, którzy nie mają możliwości wywozu takich odpadów we własnym zakresie. Dębica dołączyła do miast, które aktywnie dbają o poprawę jakości środowiska naturalnego, a tym samym – o przyszłość swoich mieszkańców” – mówi zastępca burmistrza Jerzy Sieradzki.

Elektrośmieci to zużyty, popsuty już nieużywany sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie, np. pralki, lodówki, miksery, telewizory, komputery czy świetlówki. Najważniejsze jednak, żeby urządzenia nie były większe niż 50 cm. Zgodnie z Ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, uznawane są za odpady niebezpieczne, wymagające selektywnej zbiórki.

Pojemniki na tego typu odpady będą dla mieszkańców Dębicy najwygodniejszą, najprostszą i bezpłatną możliwością pozbycia się elektrycznych śmieci zgodnie z wszelkimi normami i przepisami prawnymi, a przede wszystkim w trosce o czyste środowisko.

Na terenie Dębicy pojawi się siedem specjalistycznych pojemników w następujących lokalizacjach:

  1. ul.  Sienkiewicza (pojemnik przy altanie  obok bloku przy ul. Sienkiewicza 2)
  2. ul. Szkotnia (pojemnik przy altanie  obok bloków przy ul. Szkotniej nr 3 i nr 5)
  3. ul. Cmentarna (pojemnik przy altanie  obok bloku przy ul. Cmentarnej 57)
  4. ul. Leśna (pojemnik przy altanie  obok bloku przy ul.  Leśnej 6)
  5. ul. Fredry (pojemnik przy altanie  obok bloku przy ul.  Fredry 23)
  6. ul. Sikorskiego (pojemnik przy altanie  obok bloku przy ul.  Sikorskiego 12)
  7. ul. Paderewskiego (pojemnik przy altanie  obok bloku przy ul.  Paderewskiego 2)

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.