Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tragiczna śmierć księdza Jaromira Buczaka w Tatrach. Podczas wędrówki oderwała się pod nim skała. Pochodził z Lubziny.

„Śp. ks. Jaromir zginął w wypadku w środę, 12 sierpnia. Podczas wędrówki w Tatrach oberwała się pod nim skała. Zmarł na miejscu.

Młodzież z grup parafialnych, które prowadził wspomina go jako zawsze uśmiechniętego, życzliwego i dobrego kapłana. – Dziękujemy za świadectwo życia, za Księdza pasję, za wskazywanie drogi zarówno tej po ścieżkach wiary jak i górskich szlakach…. no i zostaje nam modlitwa w Księdza intencji. I mamy nadzieję do zobaczenia już wszyscy w niebie. Księże Jaromirze wstawiaj się za nami – piszą młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Trzcianie.

– Jaromirze dziękuję Bogu, że postawił Cię na drodze mojego kapłaństwa – pisze w mediach społecznościowych ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Dziękuję za wszelkie inspirujące rozmowy i Twoje zaangażowanie w głoszeniu Chrystusa szczególnie Młodym, którym z radością i zapałem posługiwałeś. Spoczywaj w pokoju i pamiętaj nadal o nas.” – informuje na swojej stronie internetowej radio RDN Małopolska

Ks. Jaromir Buczak urodził się 24 maja 1986 roku w Rzeszowie. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie. Egzamin dojrzałości złożył w 2005 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. W 2007 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu oraz w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni. Ponadto pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Lipnica Murowana.

Był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Źródło: RDN Małopolska, Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.