Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W Dębicy zawiązało się koło Związku Piłsudczyków

„30 czerwca 2020 roku poprzez wręczenie legitymacji i odznak związkowych przez gen. bryg. zw. Stanisława Olszewskiego koleżanki i koledzy z Związku Piłsudczyków RP – Oddział w Dębicy stali się jego pełnoprawnymi członkami. Uroczystość miała miejsce w sali im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy.” – czytamy na oficjalnym profilu FB koła Związku Piłsudczyków w Dębicy.

Dziś na terenie Muzeum Regionalnego w Dębicy miało miejsce
odsłonięcie tablicy upamiętniającej żołnierzy 9. Pułku Ułanów Małopolskich walczących w zwycięskiej bitwie pod Komarowem w sierpniu 1920 roku oraz otwarcie zrewitalizowanej wystawy „Historia garnizonu dębickiego” . Obecni na nim byli członkowie dębickiego koła Związku Piłsudczyków w Dębicy oraz gen. bryg zw. Stanisław Olszewski.

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża kapelanem Piłsudczyków został ks. prałat podpułkownik związku Józef Dobosz, który na dzisiejszej uroczystości, podobnie jak inni członkowie związku, wystąpił z mundurze z czasów II Rzeczpospolitej. Dokonał on poświęcenia tablicy umieszczonej na budynku Muzeum upamiętniającej żołnierzy 9. Pułku Ułanów Małopolskich.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.