Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zapraszają na ćwiczenia i piesze wycieczki po okolicy

Koło Gospodyń Energicznych ze Strzegocic zaprasza mieszkańców miejscowości do aktywnego spędzania czasu podczas wakacji. Wczoraj panie zainicjowały cykl spotkań areobikowych, a 11 sierpnia zapraszają na pieszą wycieczkę ze Strzegocic przez Pilzno do Słotowej.

„W ramach programu Działaj lokalnie „Aktywnie czas spędzajmy, zdrowiu szanse dajmy” zaplanowałyśmy szereg działań, na które zapraszamy całą społeczność Strzegocic. Będziemy organizować piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, ćwiczenia fitness, aby na nowo zaktywizować dzieci, młodzież oraz osoby w średnim wieku. Poprzez stopniowe i rozważne kroki chcemy na nowo zjednoczyć naszą lokalną społeczność. Poza ukazaniem znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia chcemy ukazać inne istotne aspekty w obliczu krążącej wokół nas epidemii. Szczególna dbałość o zdrowie i odżywianie się zalecana jest każdemu, zwłaszcza w obecnym czasie. Według Stanowiska Polskiego Towarzystwa Dietetyki „prawidłowo zbilansowana i urozmaicona dieta dostarcza odpowiedniej ilości składników odżywczych, które wspierają normalne funkcjonowanie układu odpornościowego.” Dlatego zaplanowane zostały też spotkania z ekspertem z zakresu zdrowego odżywiania. Sprzęt na siłownię zewnętrzną został już zamówiony” – mówi Anna Wnęk, przewodnicząca Koła Gospodyń Energicznych ze Strzegocic.

Przewodnicząca dodaje, że aktualnie czekają na realizację zamówienia i montaż. Wówczas zaproszą wszystkich na spotkanie instruktażowe a później miejsce dostępne będzie dla wszystkich mieszkańców.

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami: Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

11 sierpnia panie zapraszają na spacer z parku w Strzgocicach przez Pilzno do Słotowej.

Kilka dni wcześniej w Domu Ludowym w Słotowej, pięć organizacji pozarządowych z terenu naszej Gminy Pilzno otrzymało promesy w ramach programu „Działaj Lokalnie 2020”. W związku z pandemią, w tegorocznej edycji programu zwrócono uwagę na walkę i przeciwdziałanie negatywnym skutkom koronawirusa.

Wsparcie otrzymało pięć projektów:

  • Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej – „Pilzno Wczoraj i Dziś” – 6000 zł
  • Stowarzyszenie „Zawisłocze Pilźnieńskie” – „Koronawirusa pokonamy – bo o zdrowie dbamy” – 5745 zł
  • Koło Gospodyń Wiejskich Słotowa – „Bliżej Siebie” – 6000 zł
  • Koło Gospodyń Wiejskich Strzegocice – „Aktywnie czas spędzajmy, zdrowiu szanse dajmy” – 5980 zł
  • Stowarzyszenie „CieKawka” – „CieKawkowy powrót do twórczości PRL” – 4945 zł

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.