Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Przestępca seksualny opuści Polskę. Pakistańczyk został zatrzymany we wtorek w Tarnowie tuż po opuszczeniu Zakładu Karnego.

Obywatel Pakistanu zakończył we wtorek odbywanie dwuletniego wyroku za przestępstwo przeciw wolności seksualnej. 41-latka czeka deportacja oraz długoletni zakaz wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

Do zatrzymania cudzoziemca przez funkcjonariuszy Placówki SG w Tarnowie doszło we wtorek około południa. Obcokrajowiec został skontrolowany przez strażników granicznych zaraz po opuszczeniu więziennych murów. W trakcie dwuletniej odsiadki w zakładzie karnym – w związku z popełnieniem przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności – dane cudzoziemca zostały umieszczone w wykazie osób niepożądanych w Polsce. Tym samym pobyt cudzoziemca w Polsce stał się nielegalny, a dalsze przebywanie w kraju mogłoby zagrażać bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu.

Wobec 41-latka wszczęta została procedura deportacyjna. Komendant Placówki SG w Tarnowie zobowiązał Pakistańczyka do opuszczenia Polski oraz nałożył na niego 5 – letni zakaz ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen. Dzisiaj decyzją Sądu Rejonowego w Tarnowie cudzoziemiec został osadzony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim, gdzie będzie oczekiwał na deportację.

Źródło: Karpacki Oddział SG.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.