Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

53 lata temu rozpoczęto budowę Domu Rzemiosła w Dębicy

W 1967 roku przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych podjęli decyzję i rozpoczęli budowę nowej siedziby Cechu – Domu Rzemiosła przy dębickim Rynku. Budowa obiektu który wówczas miał adres Plac Zwycięstwa 14 trwała ponad 6 lat.

Działkę w doskonałej lokalizacji, przy dębickim Rynku członkowie cechu otrzymali w wieczyste użytkowanie od ówczesnych władz miasta.  Budowę Domu Rzemiosła rozpoczęto 1967 roku.

Budowa prowadzona była własnymi siłami braci rzemieślniczej, przy doskwierających brakach finansowych i materiałowych w tamtym czasie.

Po 6 latach w styczniu 1973 roku budynek oddano do użytku i obecnie nadal ma tam swoją siedzibę Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy.

Fot. Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.