Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Brzostowski, Lazarowicz, Pilecki, Franczak, Ciepliński, Strzelcy Konni – dębickie murale z lotu ptaka

W ostatnich latach w Dębicy, w różnych jej częściach powstało kilka murali. Pierwszy z nich stworzony przez firmę Tikkurila S.A. powstał w 2014 roku na ścianie jednego z bloków przy ulicy Łysogórskiej w Dębicy.

Kolejny tym razem patriotyczny mural powstał z inicjatywy F.F i L. Śnieżka na budynku Domu Seniora przy ul. Rzeszowskiej. Przedstawia on ułanów z 5. Pułków Strzelców Konnych.

Kolejne cztery murale powstały już w 2019 roku na osiedlu Słoneczne. Przedstawiają one bohaterów niepodległościowego podziemia: Lazarowicza, Cieplińskiego, Franczaka i Pileckiego. Najnowszy mural na tym osiedlu stworzony zaledwie kilka dni temu to mural upamiętniający Edwarda Brzostowskiego, twórcę Igloopolu i osiedla Słoneczne.

Który z murali się Wam najbardziej podoba ?

Zapraszamy do dyskusji na FB portalu ziemiadebicka.pl

Zdjęcia murali z lotu ptaka dzięki uprzejmości Pana Włodzimierza Topolskiego

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.