Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dziś otwarcie Parku Zdrojowego w Latoszynie

Dzisiaj o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Parku Zdrojowego w Latoszynie oraz usytuowanych w nim: tężni solankowej, pijalni wody, amfiteatru służącego do muzykoterapii oraz ścieżek ruchowych, krajobrazowych i zdrojowych.

Uroczystość rozpocznie występ artystyczny Anety Misterskiej. Podczas koncertu przy dźwiękach mis kryształowych i terapeutycznych doświadczą Państwo odprężenia, głębokiego relaksu. 

W programie znajdziemy również Drużynę Czarny Żmij – drużyna rekonstrukcji historycznej odgrywających Słowian, zajmują się odtwórstwem historycznym z przełomu IX-XI w. Starają się odtwarzać życie tamtego okresu oraz sportową działalność związaną z ruchem wczesnośredniowiecznym. W programie będą mieli pokazy kowalstwa, robienia świec z pszczelego wosku, tkactwa oraz robienia motanek.

Dodatkowo Pan Marek Bukała przeprowadzi pokaz garncarstwa oraz przedstawi opowieści z nim związane.

Podczas Uroczostości będzie miał miejsce Bieg rodzinny „Palana Gera 2020”, którego dystans to 1,5 km. Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 14 6818 549 lub poprzez email: gosir@ugdebica.pl w terminie do 16.09.2020 r. Proszę pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Każdy zawodnik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem.

Program:

godz. 10:00 – program artystyczny
godz. 10:30 – przywitanie gości
godz. 10:40 – wystąpienie Wójta
godz. 10:50 – krótko o dotychczasowej działalności uzdrowiska i planach rozwoju
godz. 11:00 – otwarcie i poświęcenie nowych obiektów oraz degustacja wody siarczkowej Latoszyn Zdrój „Latoszynianka”
godz. 11:10 – zwiedzanie nowych obiektów i otwarcie wystawy rysunków związanych
z legendami z okolic Dębicy oraz wystawy ceramiki w pijalni
godz. 11:20 – start biegu rodzinnego Palana Gera 2020
godz. 11:30 – program artystyczny
godz. 12:00 – finał biegu i wręczenie uczestnikom pamiątkowych medali i dyplomów.

Podczas uroczystości odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Marcela Zająca, który stracił nogę w nieszczęśliwym wypadku. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone za zakup protezy. Zbiórka zainicjowana przez mieszkankę Gminy Dębica Oliwię Kozłowską.

Zalecamy, aby podczas uroczystości zachowywać dystans społeczny, nosić elementy zasłaniające nos i usta (maseczki, przyłbice) oraz stosować się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.