Kierujący nie posiadał prawa jazdy, a samochód którym uderzył w znak drogowy nie należał do niego

Odpowiednia postawa świadków, przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy volkswagena. Mężczyzna spowodował kolizję, nie posiadał prawa jazdy, a samochód którym uderzył w znak drogowy nie należał do niego. 27-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę przed godz. 2 w nocy, oficer dyżurny otrzymał informację o kolizji, do jakiej doszło na ulicy Stefana Batorego w Dębicy. Skierowany na miejsce patrol, potwierdził zgłoszenie. Za kierownicą uszkodzonego volkswagena siedział 27-letni mężczyzna pochodzący z Warszawy, a obecnie przebywający w Dębicy. Kierujący znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak wynikało z relacji świadków, kierujący volkswagenem uderzył w znak drogowy i kilkukrotnie próbował go pokonać. W trakcie wyjaśniania okoliczności ustalono, że samochód nie należy do kierującego i nie posiada on uprawnień do kierowania. 27-latek wsiadł do otwartego auta, w którym były kluczyki i odjechał.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.