Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Nauczyciel zarażony COVID19 uczył w trzech szkołach

W związku z zakażeniem koronawirusem u jednej z osób, która naucza w trzech szkołach na terenie naszej gminy, po ustaleniach z sanepidem, placówki tymczasowo zmieniły tryb nauczania. Wiele osób zostało też objętych kwarantanną.

Szkoła Podstawowa w Parkoszu przeszła na nauczanie zdalne, które potrwa co najmniej do 20 września. Wśród objętych kwarantanną są 32 dzieci, rodzice oraz nauczyciele.

Z kolei w Szkole Podstawowej w Słotowej wprowadzono mieszaną formę kształcenia. Oddział przedszkolny, a także uczniowie klas I-IV pobierają naukę tradycyjnie w szkole, natomiast starsze klasy uczą się zdalnie. Na kwarantannę skierowano 3 nauczycieli, jednego pracownika obsługi szkoły oraz rodziny uczniów kl. V-VIII. Placówka powróci w całości do nauczania stacjonarnego, jeżeli nie dojdzie do zakażeń.

W Szkole Podstawowej w Lipinach uczniowie klas V i VIII oraz ich rodziny będą przebywać na kwarantannie przez ok. 10 dni. Na kwarantannę skierowano 5 nauczycieli i 39 uczniów. Szkoła pracuje hybrydowo – w mieszanej formie kształcenia. Tu również powrót do nauczania stacjonarnego nastąpi, jeżeli nie będą potwierdzone przypadki zachorowań – informuje Gmina Pilzno na swojej stronie internetowej.

Źródło: Gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.