Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Na osiedlu Słoneczne powstaje mural poświęcony Edwardowi Brzostowskiemu

Dzisiaj rano na bloku przy ul. 3 Maja 6 na osiedlu Słoneczne rozpoczęły się prace przy muralu upamiętniającym twórcę Igloopolu, wiceministra rolnictwa, prezesa PZPN, posła i burmistrza Dębicy oraz twórcy tego osiedla Edwarda Brzostowskiego.

Podobnie jak trzy wcześniejsze murale na tym osiedlu mural poświęcony Edwardowi Brzostowskiemu tworzą Sebastian Krasoń, Szymon Ogrodnik i gościnnie Michał Czerko z Częstochowy.

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/439717326969698/

„Mieszkamy na tym osiedlu, którego twórcą jest Edward Brzostowski. Dla nas ten mural musiał powstać wcześniej czy później. Mural przedstawia bloki, osiedle, kościół i postać Edwarda Brzostowskiego. Malujemy głównie sprejami, ale także akrylami. Mural będzie miał powierzchnię około 70 metrów kwadratowych. Planujemy, że wykonanie go zajmie nam co najmniej 25 godzin. Mam nadzieję, że skończymy go do jutra. Wcześniej kilkanaście godzin zajęło nam projektowanie tego muralu. Powstały trzy projekty z których po konsultacjach z rodziną i reprezentacją kibiców Igloopolu wybrany został właśnie ten który teraz malujemy. Ludzie z zaciekawieniem przychodzą, oglądają, przynoszą nam kawę i ciastka. Wszyscy są zadowoleni, że taki mural powstaje, bo wszyscy tutaj szanują Edwarda i o nim pamiętają” – mówi Sebastian Krasoń, jeden z twórców muralu.

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/660346654604407/

Inicjatywę stworzenia muralu upamiętniającego Edwarda Brzostowskiego tuż po jego śmierci wysunęli kibice Igloopolu. Włączyła się w to Spółdzielnia Mieszkaniowa z tego osiedla z prezesem Markiem Grabowskim, która udostępniła ścianę bloku i zorganizowała wzwyżkę, aby prace przy tworzeniu muralu mogły być prowadzone na wysokości.

„Zaraz po śmierci śp. Edwarda Brzostowskiego pojawiła się inicjatywa upamiętnienia go. Jednym z pomysłów, które sie wówczas pojawiły była inicjatywa upamiętnienia go na muralu. Jest to przede wszystkim inicjatywa społeczna, ludzi dobrej woli, znajomych, rodziny ponieważ wszystkie te działania były konsultowane bezpośrednio z rodziną. Tutaj na wjeździe, an bloku 3 Maja 6 powstaje mural, który ma upamiętnić twórcę tej części miasta” – mówi Marek Grabowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Igloopol.

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/793909548047485/

Edward Brzostowski zmarł 1 maja 2020 roku . Był twórcą Igloopolu, byłym wiceministrem rolnictwa, prezesem PZPN, posłem na Sejm RP i burmistrzem Dębicy. Miał 85 lat.

„Żadne słowa nie opiszą tego kim Był i co zrobił dla Dębicy i Igloopolu Dębica. Teraz możemy tylko uczcić i oddać Hołd Jego Imieniu, jako LEGENDZIE. Pogrążeni w smutku, składamy Kondolencje Rodzinie i Najbliższym. Dla Nas, Dzieci Igloopolu, zawsze Był, i Będzie jak OJCIEC. Nigdy nie zostawił samego, kogoś, kto był w potrzebie.

Ś.P. Edward pozostanie na zawsze zostanie w Naszej Pamięci. Tą pamięć będziemy nosić w Naszych sercach i również chcemy uczcić jego pamięć na stadionie klubu, który stworzył od podstaw. Jego dzieło na zawsze będzie częścią Naszego życia. Zachęcamy wszystkich ludzi, którzy są częścią tej historii o wpłaty na Mural ku pamięci Ś.P Edwarda Brzostowskiego. Tak, by Jego wizerunek na zawsze towarzyszył nam na meczach i imprezach Igloopolu Dębica” – napisali na zrzutce na mural Kibice Igloopolu Dębica.

Dzięki zrzutce zorganizowanej przez kibiców Igloopolu udało się zebrać kwotę 5 500 zł za którą zakupiono spraye i akryle do wykonania muralu. Sebastian Krasoń i Szymon Ogrodnik swoją pracę potraktowali jako swój wkład w upamiętnienie Edwarda Brzostowskiego – twórcy Osiedla Słoneczne.

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/628908381319220/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.