Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. 20-latek chciał popełnić samobójstwo. Ocalili go policjanci

10 września obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Przy tej okazji przypominamy jedną z naszych ostatnich akcji. 6 września br. policjanci II kompanii Oddziału Prewencji Policji w Krakowie brali udział w poszukiwaniach dwudziestolatka, który wg zgłoszenia znajomych chciał dokonać próby samobójczej.

Pluton alarmowy wystawiony z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie został skierowany na ul. Narvik w dzielnicy Podgórze. W tym miejscu po raz ostatni widziany był młody mężczyzna. Wg relacji zgłaszającej młody człowiek był w bardzo złej kondycji psychicznej. Informacja o wcześniejszych próbach samobójczych była wskazówką dla policjantów do zintensyfikowania działań poszukiwawczych. Pora nocna i padający nieprzerwanie rzęsisty deszcz nie ułatwiał zadania. Wezwany na miejsce pies tropiący, mimo usilnych starań przewodnika nie podjął tropu. Policjanci przeszukali okoliczne osiedla, parki oraz skwery. Upływający nieubłaganie czas od momentu zgłoszenia i negatywny wynik poszukiwań w pobliżu miejsca, gdzie był widziany po raz ostatni, wymusił na dowodzącym decyzję o poszerzeniu rejonu działań. Zaangażowanie, wytrwałość i doświadczenie policjantów w takich działaniach skutkowało odnalezieniem mężczyzny w rejonie Borku Fałęckiego. Ok. godz. 0.30 przemoczony i w złym stanie psychofizycznym został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. Ważne, aby w sytuacji kryzysowej szukać pomocy i wsparcia. W każdym mieście znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie ul. Radziwiłowska 8b 31-026 Kraków: Całodobowy numer: 12 421 92 82

Źródło: https://zsi-opp.pl/policjanci-odnalezli-zaginionego-20-latka/

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.