Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Pijany kierowca bez prawa jazdy wiózł w bagażniku swoich kolegów. Tylko im nogi wystawały!

Policjanci uniemożliwi jazdę pijanemu kierowcy forda, który w bagażniku wiózł dwóch pasażerów. 47-latek miał prawie pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

W sobotę przed godz. 20 w miejscowości Ocieka policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zauważyli forda z otwartym bagażnikiem, z którego wystawały nogi.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało 47-letni kierujący fordem, mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski przewoził trzech pasażerów. Dwóch z nich odbywało podróż w bagażniku pojazdu. Kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem.

Lekkomyślne zachowanie kierowcy to nie tylko lekceważące podejście do przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim narażanie siebie i pasażerów na niebezpieczeństwo. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za niezgodne z przepisami przewożenie pasażera.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.