Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uwaga! Oszuści działają w naszym regionie! Kobieta przekazała fałszywej policjantce 38 tysięcy złotych!

Po rozmowie telefonicznej 63-letnia mieszkanka regionu tarnowskiego straciła 38 tysięcy złotych. Oszustka podała się za policjantkę, która pomoże jej córce uwolnić się za kaucją, za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Teraz poszukują ją kryminalni.W piątek w regionie tarnowskim rozdzwoniły się telefony stacjonarne.

Tym razem oszuści wybrali gminę Wojnicz i miejscowość Biadoliny Radłowskie. Po południu policjanci przyjęli aż 10 informacji o oszustwach na seniorach zamieszkujących tę gminę. Podczas rozmów kobieta przedstawiała się za policjantkę i zaproponowała przekazanie pewnej sumy pieniędzy w zamian za uwolnienie córki lub syna z aresztu. Padały przy tym kwoty od 40 tysięcy złotych. Zdecydowana większość osób szybko orientowała się, że ma do czynienia z próbą oszustwa i przerywała rozmowę. Niestety 63-letnia pani dała się nabrać i straciła 38 tysięcy złotych, które osobiście przekazała oszustowi. Kilka minut po zakończonej rozmowie telefonicznej oszust pojawił się pod domem seniorki, zabrał gotówkę i z oszczędnościami jej życia odjechał w siną dal. Zanim kobieta się zorientowała, że padła ofiarą przestępcy, ten był już daleko.

Teraz jej sprawą oraz pozostałymi usiłowaniami zajmują się tarnowscy śledczy.A nam pozostaje po raz kolejny apelować do seniorów aby uważali na siebie, a ich bliskich prosić, by rozmawiali ze swoimi babciami i dziadkami na temat sposobów, jakie wykorzystują teraz oszuści. Przekażmy podstawowe informacje naszym kochanym seniorom, uczulmy ich aby nie prowadzili rozmów telefonicznych z obcymi i pod żadnym pozorem nie przekazywali im pieniędzy. Oszuści zawsze znajdą sposób, aby wprowadzić nas w błąd.Pamiętajmy najlepszym sposobem w takiej sytuacji, jest odłożenie słuchawki telefonu lub po prostu wciśnięcie przycisku z czerwoną słuchawką. Nie zapomnijmy też powiadomić o wszystkim prawdziwych policjantów.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.