„Zostań na wsi z OSP Zawada” – zachęcają druhowie i piękne druhny

Integracja lokalnego środowiska oraz organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży zamieszkujących na terenie miejscowości Zawada oraz powiatu dębickiego to cel nowego projektu „Zostań na wsi z OSP Zawada”, który w najbliższym czasie będą realizować druhowie i druhny z OSP Zawada.

„Poprzez realizację tego zadania chcemy odciągnąć najmłodszą część lokalnego społeczeństwa od biernego spędzania wolnego czasu przed komputerem, tabletem lub telewizorem. Jednocześnie zapewnić uczestnikom zadania atrakcje ze szczególnym uwzględnieniem walorów naszej małej ojczyzny” – mówi Klaudia Drygas z OSP Zawada.

W ramach projektu „Zostań na wsi z OSP Zawada” odbywać będą się zajęcia fizyczne, różnego rodzaju aktywności w terenie oraz zajęcia edukacyjne

Dzięki realizacji zadania strażacy OSP będą mogli przekazać swoją znajomość lokalnej topografii, historii i wiedzy na temat pierwszej pomocy młodemu pokoleniu.

„Głównym celem zadania będzie przedstawienie walorów turystycznych naszej najbliższej okolicy poprzez organizację wycieczek turystycznych – pieszych oraz rowerowych. W ramach zwiedzania uczestnicy poznają historyczne, edukacyjne oraz ekologiczne miejsca naszej miejscowości takie jak: mogiły żołnierzy poległych w walce podczas I wojny światowej, słone źródełko w zawadzkim lesie, osadę słowiańską w Stobiernej, rowerową trasę MTB, park owadów, pomniki przyrody, ciekawą roślinność, atrakcyjne miejsca pod względem widokowym itp. Wycieczka rowerowa odbędzie się w miesiącu wrześniu, natomiast wycieczka piesza w miesiącu październiku” – mówi Adam Drąg, Prezes OSP Zawada.

W ramach zadania w weekendy będą organizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży, które przeprowadzać będą strażacy ochotnicy przy wsparciu zaprzyjaźnionych wolontariuszy.

Zajęcia będą polegały na wykonywaniu prac artystycznych (fotografii, rysunków, prac malarskich) związanych z odwiedzonymi miejscami w ramach zorganizowanych wycieczek. Uczestnicy projektu zostaną wyposażeni w kredki i farby. Organizatorzy wydrukują kolorowanki oraz rebusy związane z działalnością OSP.

Dodatkowo, dzieci będą mogły zapoznać się ze sprzętem pożarniczym oraz przejdą kursy pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów. Podczas zajęć przedstawione zostaną filmy związane z ochroną przeciwpożarową
i wykorzystaniem sprzętu ratowniczo-gaśniczego, co jest komplementarne z działalnością statutową OSP w Zawadzie.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa prac wykonanych przez uczestników, a także pokaz najciekawszych zdjęć z odbytych wycieczek. Podsumowaniem będzie również rozegranie meczu siatkówki z druhami OSP Zawada.

Przeczytaj także: Piękne dziewczyny z OSP Zawada na profesjonalnej sesji zdjęciowej do kalendarza

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.