Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Policja zlikwidowała nielegalną hodowlę psów. W fatalnych warunkach trzymano tam 70 zwierząt

Blisko 70 psów rasy Moskiewski Stróżujący zostało odebranych z hodowli przez policjantów z Brzegu i wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zwierzęta przebywały w niesprzątanych i przeciekających kojcach, które nie spełniały wymogów sanitarnych. Psy zostały przekazane pod opiekę kilku schroniskom w województwie opolskim.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Brzegu wspólnie z wolontariuszami z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami weszli na teren jednej z posesji w powiecie brzeskim. Z wcześniejszych ustaleń pracujących nad sprawą policjantów i wolontariuszy wynikało, że pod wskazanym adresem  ma być prowadzona hodowla psów, która nie spełnia wymogów sanitarnych. Niepokojące sygnały docierały do nas również od mieszkańców miejscowości i wójta gminy.

Kiedy zaangażowani w działania policjanci weszli na posesję, ich podejrzenia się potwierdziły. W kojcach i budynku przebywało blisko 70 psów rasy Moskiewski Stróżujący .

Na miejscu policjanci wykonali szereg czynności. Między innymi sporządzili dokumentację fotograficzną i udzielili wsparcia pracującym wolontariuszom i weterynarzom. W działania zaangażowali się również strażacy, którzy pomagali w bezpiecznym przygotowaniu psów do transportu. Zwierzęta trafiły do kilku schronisk, gdzie obecnie wszystkie przebywają pod opieką weterynarza.

Postępowanie toczy się w sprawie znęcania się nad zwierzętami. To w jakim kierunku się potoczy, zależy przede wszystkim od opinii weterynarza, który oceni stan zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.