Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Tymczasowy areszt dla 29-latka za fałszywy alarm w sądzie

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Lublina podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w jednym z lubelskich sądów. Mężczyzna specjalnie w tym celu zakupił telefon, który wykorzystał tylko raz. Sprawca został ustalony przez operacyjnych z 1 komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec września przy ul. Krakowskie Przedmieście. Do mieszczącego się tam sądu zatelefonował mężczyzna, który oświadczył, że w budynku została podłożona bomba. Policjanci przez wiele godzin przeszukiwali budynek. Jak się okazało, informacja była nieprawdziwa.

W związku z fałszywym alarmem funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Jeszcze tego samego dnia został ustalony właściciel telefonu, z którego wykonano połączenie. Jak się szybko okazało, mężczyzna wcześniej sprzedał telefon i nie miał związku z alarmem. To jednak nie zakończyło czynności policyjnych.

Kolejne sprawdzenia doprowadziły policjantów do lombardu, gdzie sprawca chwilę przed fałszywym alarmem zakupił telefon. Mężczyzna dokonując zakupu wybrał najtańszy model i przez cały czas unikał kamery monitoringu znajdującej się wewnątrz. Swój wizerunek starał się ukryć pod maseczką ochronną.

W wyniku czynności operacyjnych 29-letni mieszkaniec Lublina został ustalony przez kryminalnych z I komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z wywołaniem fałszywego alarmu. Wczoraj na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.