Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

RDN Małopolska: „Blisko 90 dzieci utraconych zostanie uroczyście pochowanych w Dębicy”

„To pierwsza taka inicjatywa w mieście. Zrodziła się w Hospicjum Domowym działającym przy parafii Miłosierdzia Bożego, a pomaga w tym urząd miejski.

–To będzie taki dar na 100-lecie urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II – mówi Krystyna Wolska wiceprezes hospicjum. – Ojciec Święty, myślę był bardzo bliski takich dzieci, tych nienarodzonych, często o nich mówił, więc my chcemy zainicjować te pochówki, aby się one odbywały cyklicznie i tak będzie. W przyszłym roku będą one dwa razy chowane.

W pierwszą niedzielę po 25 marca – kiedy obchodzony jest „Dzień Świętości Życia” i w niedzielę po 15 października czyli dniu „Dziecka Utraconego”. Jak zauważa Krystyna Wolska wielu rodziców nie wie, ze może swoje maleńkie dziecko pochować.

– Oni mają prawo do pochowku na każdym etapie utraty tego dziecka. Nawet na tych bardzo wczesnych ciążach. Rodzice o tym nie wiedza i te dzieci zostają w szpitalach, a my nie chcemy aby tam zostawały. Chcemy je godnie pochować i aby rodzice mieli miejsce gdzie będą mogli przyjść i się pomodlić w każdym czasie i każdej porze.

Uroczystość rozpocznie się 18 października o godz. 13.00 Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego w intencji rodziców dzieci utraconych. Później pochówek odbędzie się już na cmentarzu komunalnym przy ul. Wielopolskiej. Hospicjum ma w planie także budowę pomnika dzieci utraconych.” – informuje Radio RDN Małopolska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.