Region. Robotnik budowlany spadł z rusztowania. Zmarł w szpitalu

Co było przyczyną śmiertelnego upadku z dużej wysokości? Błąd, a może wada konstrukcyjna? Na te i inne pytania odpowiedzą śledczy prowadzący tę sprawie.

Wczoraj rano tuż po godzinie siódmej napłynęła straszna informacja o upadku z dużej wysokości pracownika firmy budowlanej w centrum miasta. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni wraz z lekarzem i przewieźli rannego 34-latka do tarnowskiego szpitala.

Na miejsce wypadku przybyli również policjanci oraz prokurator, którzy zabezpieczali ślady związane z upadkiem. Wstępne ustalenia wskazują, że na rogu ulicy Gen. J. Bema i Urszulańskiej trwały prace przy termomodernizacji bloku. Firma budowlana z Lublina ustawiała rusztowanie konieczne do wykonania tych prac. Jeden z jej pracowników montował kolejny podest stalowo-drewnianej konstrukcji. Gdy był na wysokości około 9 metra nad chodnikiem, stracił równowagę i upadł na betonowy chodnik. Jego współpracownicy powiadomili służby ratunkowe.

Przed godziną 11 ze szpitala napłynęła smutna informacja, że mężczyzna pomimo wysiłku lekarzy w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych zmarł.

Nad wyjaśnieniem tej sprawy pracują teraz policjanci oraz prokurator rejonowy z Tarnowa.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.