Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. W pożarze drewnianego domu śmierć poniosły trzy osoby. Szczegóły tragedii

Tragedia rodzinna w Borowej. Nie żyją trzy osoby, czwarta, 70-latek zdołał wyskoczyć przez okno. Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci oraz prokuratura rejonowa w Brzesku.

Około godziny 3 nad ranem w środę operator numeru alarmowego odebrał informację o pożarze domu drewnianego w Borowej koło Zakliczyna. Zgłaszający przekazał, że płonie drewniany budynek, w którym zamieszkiwała 4-osobowa rodzina. Na miejsce skierowane zostały zespoły ratunkowe. Jako pierwsi przyjechali policjanci z Wojnicza. Na miejscu jednak nie mogli nic zrobić, ogień objął cały drewniany budynek i nie było możliwości podejścia w jego pobliże. Zaraz przyjechali strażacy z OSP Filipowice i następnie kolejne zespoły z okolicznych OSP, a także Z PSP z Tarnowa. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Około siódmej rano po zdławieniu ognia, strażacy odnaleźli spalone ciała trzech osób. Ustalono, że są to ciała 66, 68-letnich kobiety i mężczyzny oraz ich 88-letniej matki. Z pożaru uratował się jedynie 70-letni mężczyzna, drugi syn zmarłej.

Na miejscu do późnych godzin popołudniowych pracowali policjanci, biegły z zakresu pożarnictwa oraz prokurator z Brzeska.

Aktualnie wykonywane są czynności mające na celu ustalenie przyczyny powstania pożaru. Śledczy czekają na opinię biegłego z tego zakresu. Trwają również badania patomorfologiczne, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie o przyczynie śmierci.

Śledztwo w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.