Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Rodzice śp. Waldemara Sujdaka odebrali pośmiertne odznaczenie dla syna

Z rąk Starosty Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka oraz Krzysztofa Glijera, Prezesa Stowarzyszenia Saperów Dębickich przyjęli dziś państwo Grażyna i Józef Sujdakowie Odznakę Honorową „Za Rozminowanie Kraju”. Została ona pośmiertnie nadana ich synowi – śp. plut. Waldemarowi Sujdakowi. Do życzeń i gratulacji dołączył także Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Michał Maziarka.

Odznakę przyznało Stowarzyszenie Saperów Polskich. Dębiczanin Waldemar Sujdak służył w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu. W maju 2008 r., wtedy jeszcze jako starszy kapral, rozpoczął pełnienie misji w ramach III zmiany PKW Afganistan. Niedługo później, 20 sierpnia 2008 r., zginął od wybuchu miny pułapki w Afganistanie. Był dowódcą drużyny rozpoznania inżynieryjnego. Miał 28 lat, w wojsku służył od ośmiu.

Na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej starszy kapral został pośmiertnie awansowany do stopnia plutonowego i odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego.

Źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.