Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W wieku 100 lat na „wieczną wartę” odszedł por. Stanisław Szul, ps. Czarny

2 października 2020 r., w wieku 100 lat, odszedł na „wieczną wartę” śp. por. Stanisław Szul ps. Czarny – żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, członek Światowego Związku Żołnierzy AK w Dębicy.


Stanisław Szul urodził się 4 czerwca 1920 r. w Kosinie k. Łańcuta, jako najstarszy syn Władysława i Anieli z d. Uchman. W lutym 1942 r. został zaprzysiężony do Związku Walki Zbrojnej w Obwodzie Dębica przyjmując pseudonim Czarny. Był żołnierzem Placówki Łączki Kucharskie „Ładunek”.

Za działalność konspiracyjną został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Zasługi, Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Armii Krajowej, Medalem „Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Kilka miesięcy temu, przy okazji obchodów setnych urodzin otrzymał pamiątkowy medal 25-lecia Światowego Związku Żołnierzy AK w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.