Apel do mieszkańców miasta Dębica

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych oraz obniżeniem temperatur, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, jak co roku, apeluje do mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, pozbawione miejsca zamieszkania i dachu nad głową.

Zima jest zawsze bardzo trudnym okresem dla tych osób. To właśnie w tym czasie, kiedy pojawiają się spadki temperatur, występują przymrozki, pada deszcz i śnieg, wzrasta ryzyko zagrożenia zdrowia i życia osób pozostawionych bez środków do życia, dachu nad głową oraz pozbawionych jakiejkolwiek pomocy.

Dlatego zwracamy się z Apelem do niezwłocznego reagowania i uwrażliwienia się na los osób bezdomnych i samotnych. Szczególnie w obecnym czasie pandemii i rozprzestrzeniania się koronawirusa nie możemy pozwolić aby ktoś pozostał sam, bez wsparcia i pomocy.

Prosimy o zwrócenie uwagi na osoby przebywające na klatkach schodowych, w piwnicach,  w okolicach dworców czy ogródków działkowych.

Odpowiednio wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka pozwoli służbom miejskim na czas przyjść  z pomocą.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy

 przypomina adresy i numery telefonów placówek

świadczących pomoc osobom bezdomnym.

Schroniska dla bezdomnych mężczyzn:

– Dębica, ul. Słoneczna 1, tel. 500 186 702,

– Dębica, ul. Św. Brata Alberta 2, tel. 503-615-227,

– Rzeszów, ul. Styki 21, tel. 17 852-15-71,

– Tarnów, ul. Prostopadła 9a, tel. -14 622-39-78,

– Jarosław, ul. Sanowa 11, tel. 16 621-44-76,

– Mielec, ul. Sandomierska 19, tel. 17 586-22-52,

Schroniska dla bezdomnych kobiet:

– Dębica, ul. Św. Brata Alberta 2, tel. 503-615-227,

– Racławówka 132 k. Rzeszowa, tel. 17 862-30-91,

Informacje dot. osób bezdomnych można zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej   w Dębicy przy ulicy Akademickiej 12, tel. 14 670-50-06 oraz tel. 14. 681-35-90.

oraz do Dębickiej Straży Miejskiej ul. Ratuszowa 2, tel.  986.

Jednocześnie informujemy, że w wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego funkcjonuje bezpłatny numer informacyjno- koordynacyjny 987, pod którym osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy mogą uzyskać informacje o placówkach udzielających pomocy.

źródło: MOPS

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.