Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Eksponat miesiąca w pilznieńskim Muzeum – waga masarska

Listopadowym eksponatem miesiąca w pilznieńskm Muzeum jest waga masarska, szalkowa, wyprodukowana w Polsce (IDEAL – LUBLIN) w latach 30-te XX w.

Waga typu Berangera o równoramiennej dźwigni głównej i dwóch dźwigniach pomocniczych, zawieszonych na wahliwych wieszakach pod dźwignią główną. Elementy mocowania szalek oraz konstrukcja wsporna – postument wagi, bardzo bogato zdobiony, co znacznie poprawia jej estetykę. Charakterystyczne zdobienia – postaci kaczek, między którymi logo firmy „IDEAL”. Na tylnej ścianie i ściankach bocznych postumentów – motywy kwiatów (festony). Szale w postaci kamiennych kwadratowych płyt przymocowanych do wagi na stałe.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.