Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Faiwel Taub – skup i eksport jaj

Przedwojenna Dębica pełna była firm, które zajmowały się handlem produktami rolnymi. Jedna z nich należała do żydowskiego przedsiębiorcy Feiwela Tauba, który trudnił się skupem i eksportem jaj. Firma miała nr telefonu 18, a sam fakt posiadania przez nią lini telefonicznej świadczył o jej dużym znaczeniu. W przedwojenne Dębicy telefon był dobrem rzadkim i reglamentowanym, podobnie jest dziesiątki lat po zakończeniu ostatniej wojny już za czasów PRL-u.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.