Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kraj. Martwa kobieta ze śladami pogryzienia przez psy znaleziona na własnym podwórku. Zmarła w wyniku wykrwawienia

Zamojscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 76-letni mieszkanki gminy Nielisz. Leżącą na podwórku swojej posesji kobietę odnalazł 51-letni syn. Na ciele posiadała rany powstałe w wyniku pogryzienia przez psy należące do 51-latka. Mężczyzna najprawdopodobniej nie zamknął furtki, przez którą psy wyszły na posesję. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Trwają czynności procesowe łącznie z przedstawieniem mu zarzutów.

W niedzielę dyżurny zamojskiej Komendy został powiadomiony o tym, że w Nieliszu syn odnalazł nieżyjącą matkę. Kobieta leżała na podwórzu swojej posesji. Na ciele 76-latki widoczne były obrażenia powstałe prawdopodobnie w wyniku pogryzienia.

Posesja kobiety sąsiaduje bezpośrednio z nieruchomością syna. Obie posesje są od siebie odgrodzone, pomiędzy nimi znajduje się furtka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwa psy należące do syna 76-latki najprawdopodobniej weszły na teren jej posesji przez niedomkniętą furtkę.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu wykonali czynności procesowe. Mundurowi z grupy dochodzeniowo – śledczej przesłuchali świadków, wykonali oględziny zewnętrzne zwłok oraz miejsca ich ujawnienia. Ciało kobiety zostało zabezpieczone i przewiezione do szpitalnego Zakładu Patomorfologii w Zamościu. Psy zostały przewiezione do schroniska, będą tam poddane dalszym badaniom.

Ze wstępnej opinii biegłego lekarza, który wykonywał sekcję wynika, że powstałe rany na ciele kobiety są wynikiem pogryzienia. A powodem śmierci 76-latki było najprawdopodobniej wykrwawienie się.

51-letni właściciel psów został zatrzymany w policyjnym areszcie. W czasie zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Nad ustaleniem szczegółowego przebiegu tego tragicznego w skutkach zdarzenia intensywnie pracują śledczy. Dzisiaj prokurator wykona czynności procesowe z udziałem zatrzymanego, łącznie z przedstawieniem mu zarzutów.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.