Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Wsparcie dla seniorów

Od 20 października do 31 grudnia 2020 r. realizowany jest program „Wspieraj seniora”. Program dedykowano osobom w wieku 70+, które dla własnego bezpieczeństwa zdecydowały się na pozostanie w domu w czasie pandemii. Realizacją programu na terenie gminy Pilzno zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilźnie.

Główne założenie programu:

  • Pomoc w dostarczeniu niezbędnych artykułów spożywczych, środków czystości itp. do domu seniora.
  • Pomoc w sprawach urzędowych, jeśli ich zakres nie wymaga upoważnień i nie udostępnione zostaną dane wrażliwe.

Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym – nie można prosić o usługę sprzątania mieszkania.

Koszty zakupów pokrywa senior, przekazując pieniądze osobie wytypowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej do realizacji programu.

Pomoc w postaci usług czyli np. zrobienie zakupów, załatwienie sprawy urzędowej są nieodpłatne.

W celu uzyskania pomocy należy zadzwonić na infolinię pod numer 22 5051111 i zgłosić potrzebę uzyskania wsparcia.

Należy pamiętać przy realizacji programu o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: noś maseczki, zachowaj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.