Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Ponad 3 promile alkoholu u kierującego BMW

Dzięki zgłoszeniu dwóch podróżujących krajową „dziewiątką” świadków, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który jechał całą szerokością jezdni. Obydwaj mężczyźni widząc niepokojące zachowanie kierowcy, zadzwonili na numer alarmowy, informując o swoich podejrzeniach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godz.15 dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał dwa zgłoszenia od kierowców podróżujących drogą krajową nr 9 w kierunku Cmolasu. Zgłoszenia dotyczyły kierującego bmw, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Według relacji zgłaszających, którzy jechali za bmw, kierowca jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Dzięki przekazywanym informacjom, policjanci szybko dotarli do mężczyzny, który zatrzymał się aby zrobić zakupy w jednym ze sklepów na terenie Cmolasu.

Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili stan trzeźwości wskazanego mężczyzny. Jak się okazało podejrzenia zgłaszających okazały się uzasadnione. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec gminy Majdan Królewski został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego, jego sprawą zajmie się sąd.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie. Obywatelskie zgłoszenia zapobiegają niejednokrotnie zagrożeniom jakie niosą nietrzeźwi kierowcy na drogach.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.