Region. Podając się za pracowników administracji – okradali mieszkania

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o okradanie mieszkań. Zatrzymani wchodzili do mieszkań podając się za pracowników administracji. Od stycznia okradli w ten sposób przynajmniej 5 mieszkań. Łączna wartość spowodowanych przez nich strat to niemal 19 tys. złotych. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.

Policjanci z komisariatu na Baranówce oraz z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców okradających mieszkania. Dwaj mężczyźni wchodzili do mieszkań podając się za pracowników administracji. Jeden z nich zajmował właścicieli, a tym czasie drugi plądrował mieszkanie kradnąc pieniądze i biżuterię.

Pracujący nad sprawą kryminalni, ustalili mężczyzn podejrzewanych o jedną z takich kradzieży, do której doszło w czerwcu. Mężczyźni zostali zatrzymani 17 listopada. 24 i 36-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, trafili do policyjnego aresztu.

Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności kradzieży zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce. Szybko okazało się, że zatrzymani mogą odpowiadać również za inne podobne kradzież. 24-latek został rozpoznany przez pokrzywdzonych. Policjanci ustalili, że od stycznia do listopada bieżącego roku, podejrzani mogli okraść 5 mieszkań. Łączna wartość strat to blisko 19 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że obydwaj podejrzani byli już karani za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili im po 4 zarzuty kradzieży popełnionej w warunkach recydywy. Przy 36-latku, policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany. Dlatego mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut posiadania niedozwolonych środków odurzających.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W czwartek prokurator przesłuchał mężczyzn. Podejrzani przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportów.

Nie kończy to jednak sprawy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani nie dopuścili się jeszcze innych kradzieży. W razie potwierdzenia tych podejrzeń, mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.