Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Termy Latoszyn coraz bliżej? Gmina Dębica kupuje działkę pod odwiert geotermalny. Na Podhalu się udało, czy uda się u nas?

Podhale słynie z ciepłych basenów termalnych do których tysiące kuracjuszy przybywa z odległych stron. Niedawno uruchomione Termy Chochołów są jednymi z najbardziej atrakcyjnych w Polsce. Teraz u nas, pojawiła się nadzieja, że podobnego obiektu doczekamy się w Latoszynie.

Gmina Dębica właśnie podjęła uchwałę o zakupie działki w Latoszynie, na której będzie dokonywany odwiert do złóż wód geotermalnych. Tam na głębokości około 2 kilometrów są gorące wody solankowe o temperaturze około 70 stopni.

Zakup działki to pierwszy etap realizacji pomysłu uruchomienia basenów z gorącymi wodami termalnymi w Latoszynie, podobnymi do tych jakie funkcjonują na Podhalu.

Już teraz funkcjonuje basen z leczniczą, gorącą wodą siarkową. Obecnie z powodu pandemii jest nieczynny, ale w ciągu kilkunastu miesięcy funkcjonowania zyskał sobie tysiące sympatyków, którzy regularnie przybywali tu na kuracje siarkowe.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.