Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Maseczki, gogle ochronne, rękawiczki i płyny dezynfekujące trafiły do placówek w powiecie

Kilkadziesiąt tysięcy masek chirurgicznych i półmasek filtrujących, ponad 24,5 tys. sztuk rękawiczek oraz 1000 sztuk przyłbic i 600 gogli, a do tego 1,4 tys. litrów płynów do dezynfekcji. To część środków ochrony osobistej jakie w ostatnich dniach zostały przekazane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy 10 placówkom w powiecie zajmującym się m.in. opieką nad dziećmi, osobami starszymi, chorymi lub bezdomnymi.

Wśród obdarowanych instytucji znalazły się m.in. Domy Pomocy Społecznej w Dębicy i Parkoszu, Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej w Dębicy, Brzostku i Parkoszu, schroniska dla osób bezdomnych z naszego terenu, Dom Dziecka „Hanka” w Dębicy, Zakład Opieki Zdrowotnej w Straszęcinie, Zakład Pielęgnacyjny w Pustkowie oraz Całodobowy Dom Opieki w Dębicy, a także dębicki Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

PCPR rozdysponował w sumie:

1) otrzymane z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie:
• fartuchy jednorazowe – 1 170 sztuk,
• półmaski – 2765 sztuki,
• gogle ochronne – 600 sztuk,
• przyłbice – 1000 sztuk,
• rękawiczki – 24600 sztuk,
• maski chirurgiczne – 31 300 sztuk,
• czepki ochronne- 300 sztuki;

2) przekazane przez Ministerstwo Zdrowia (za pośrednictwem Podkarpackiego Urzędu Woj.):
• płyn do dezynfekcji rąk – 540 litrów,
• płyn do dezynfekcji rąk, powierzchni i urządzeń -540 litrów,
• płyn do dezynfekcji powierzchni – 315 litrów.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.