Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

20-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy

W tym roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności. Z tej okazji burmistrz Mariusz Szewczyk odwiedził pracowników dębickiego ośrodka wsparcia i złożył na ręce kierownik ośrodka Marty Skórskiej gratulacje i życzenia.

– Tak wyjątkowy jubileusz jest okazją do wyrażenia wdzięczności i przekazania podziękowań wszystkim, którzy własną postawą, wrażliwością i bezinteresownością służą innym. Serdecznie gratuluję dwudziestu lat działalności i dziękuję tym, którzy tworzyli dębicką placówkę wsparcia od podstaw. Dzięki Państwa niestrudzonej pracy, cierpliwości i trosce, osoby niepełnosprawne mają możliwość rozwijania swoich umiejętności, mogą odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, realizować marzenia i odnaleźć radość życia – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy rozpoczął swoją działalność 19 grudnia 2000 roku. Misją placówki jest działanie na rzecz nabywania i podtrzymywania samodzielności i zaradności w zakresie czynności dnia codziennego uczestników, ich integracji ze środowiskiem oraz funkcjonowania w życiu społecznym.

W związku z tym podopieczni mogą brać udział w treningach funkcjonowania w życiu codziennym,  treningach umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, czy treningach umiejętności spędzania wolnego czasu. Ośrodek oferuje również zajęcia sportowe, rekreacyjne, doradztwo psychologiczne oraz rehabilitację.

Ze względu na sytuację pandemiczną, zaplanowane uroczystości jubileuszowe zostały przeniesione na przyszły rok.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.