Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

9 mln złotych dla Powiatu Dębickiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Większość tej kwoty, bo aż 5 mln zł, przyznano na budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Natomiast 4 mln zł – na budowę chodników w różnych częściach naszego powiatu.

– Bardzo się cieszę z tak dużego dofinansowania dla zadań, które poprawią jakość edukacji osób niepełnosprawnych i znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu dębickiego – mówi starosta Piotr Chęciek.

Dodaje, że ten spory zastrzyk gotówki to również kolejne źródło wsparcia dla dynamicznego odbicia gospodarczego, jakie według prognoz specjalistów, czeka nas w przyszłym roku. – To w końcu impuls i wsparcie dla lokalnych firm i przedsiębiorstw – zaznacza starosta.

5 mln zł z przyznanej puli RFIL zostanie przeznaczone na budowę ZSS w Dębicy. W tym na budowę sali gimnastycznej, boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni plenerowej z placem zabaw. Projekt zakłada budowę dwukondygnacyjnego obiektu dla przedszkola i ZSS wraz z kompletnym wyposażeniem, salą sportową, zapleczem sanitarnym, salami do ćwiczeń siłowych, rehabilitacji oraz integracji sensorycznej.

Natomiast 4 mln zł z RFIL umożliwi „Poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych Powiatu Dębickiego”, która ma polegać na budowie chodników w różnych częściach powiatu.

– Bardzo dziękuję panu Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, posłom i senatorom, oraz pani wojewodzie Ewie Leniart, bez których zaangażowania otrzymane przez nas środki nie byłyby aż tak znaczące – podkreśla starosta Piotr Chęciek. – Dziękuję również wszystkim pracownikom Powiatu Dębickiego, a zwłaszcza wicestaroście Adamowi Pieniążkowi, za wielkie zaangażowanie w pracę nad złożonymi wnioskami.

Z rozdania RFIL indywidualnie skorzystała również Gmina Jodłowa, która otrzymała 800 tys. zł na realizację 11,45 km sieci wodociągowej. W ramach zadania zostanie wykonany projekt i budowa wodociągu wraz z pompownią wody w miejscowościach, w których mieszkańcy doświadczają największych niedoborów wody, czyli w Dzwonowej, Zagórzu i Dęborzynie. Do sieci wodociągowej zostanie tam przyłączonych 95 budynków mieszkalnych.

Źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.