Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kolejny PumpTrack na terenie Gminy Dębica

Drugi na terenie Gminy Dębica PumpTrack został oddany do użytku w ostatniwtorek, 15 grudnia. Inwestycja była realizowana w ramach zadania „Place zabaw i tereny rekreacyjne” pn. : „Budowa obiektu małej architektury w miejscu publicznym – budowa toru rowerowego typu PUMPTRACK w Pustkowie”. Wartość zadania to 138 850,00 zł, w całości pokryta ze środków własnych Gminy Dębica.


Wybudowany PumpTrack składa się z kilku garbów oraz dwóch profilowanych ramp łukowych, cały tor charakteryzuje zamknięty układ o długości 92 metrów. Elementami wykończeniowymi są miejsce zjazdu i wyjazdu oraz oznakowania poziome określające kierunek jazdy. Tor został wybudowany przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym „Moje Boisko ORLIK 2012” w Pustkowie.

Pierwszy PumpTrack w Gminie Dębica został oddany do użytku 8 grudnia 2017 roku, który znajduje się na terenie obiektów sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu w ramach rozbudowy całego Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „OLIMP” w którego skład wchodzi Kompleks Basenów „NEMO”, Boisko Wielofunkcyjne, Boisko Orlik oraz Boisko sportowe.

Tor rowerowy do PumpTracku, jest to specjalna asfaltowa pętla z wieloma garbami, które służą do nabierania prędkości. Zakręty są specjalnie wyprofilowane, tak aby zawodnicy, którzy osiągają większą prędkość mogli bezpiecznie pokonać każdy zakręt, bez potrzeby pedałowania. Trening na PumpTracku pozwala ćwiczyć równocześnie refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, a także obycie ze sprzętem rowerowym i kondycję fizyczną.

źródło: GOSiR Gminy Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.