Region. Ewakuacja w bloku przy Garbarskiej w Tarnowie. Na klatce schodowej czuć było gaz

Groźba wysadzenia 11-piętrowego bloku przyczyną interwencji służb ratunkowych Tarnowa. Dzisiaj po godzinie 6 rano dyżurny CPR odebrał informację od zaniepokojonych mieszkańców bloku przy ul. Garbarskiej w Tarnowie. Wynikało z niej, że jeden z mieszkańców bloku zajmujący lokal na ostatnim piętrze odgraża się, że wysadzi cały blok.

Z mieszkania powyrzucał część rzeczy, a na klatce schodowej czuć ulatniający się gaz. Mrożącą krew w żyłach informację przekazano do służb ratunkowych miasta. Na miejsce skierowano straż pożarną, pogotowie gazowe, policję. Powiadomiono sztab kryzysowy urzędu miasta oraz policyjnych negocjatorów. W tym samym czasie policjanci próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną, który groził mieszkańcom bloku. Jednocześnie policjanci oraz funkcjonariusze tarnowskiej Straży Miejskiej poinformowali mieszkańców bloku o grożącym niebezpieczeństwie i ich ewakuowali.

Z 22 mieszkań wyprowadzono 35 osób, które gromadziły się przed blokiem. Po kilkudziesięciu minutach policjanci będący przed mieszkaniem mężczyzny nawiązali z nim kontakt i doprowadzili do sytuacji, w której otworzył on drzwi. W tym momencie podjęli interwencje i obezwładnili mężczyznę. W mieszkaniu unosił się charakterystyczny zapach ulatniającego się gazu. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Zatrzymany to 56-letni mieszkaniec bloku, który trafił w ręce lekarzy. Na miejscu podjęto czynności oględzin mające na celu zebranie materiału dowodowego. Zostanie wszczęte postępowanie, które zostanie objęte nadzorem prokuratora.

Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.