Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Zwęglone zwłoki mężczyzny. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie zabójstwa

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi, po przejęciu do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, śledztwo związane z zabójstwem 40 – letniego mężczyzny – Andrzeja B., którego ciało ujawniono w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek.

W dniu 30 listopada 2020 r. około godziny 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach został powiadomiony o odnalezieniu zwęglonych zwłok w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek.

Podjęte na miejscu ujawnienia zwłok czynności procesowe oraz ujawnione ślady przestępstwa pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy oraz zatrzymanie 29 letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego – Sławomira Z., któremu został ogłoszony zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk tj. zarzut zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W stosunku co do w/w Sąd, na wniosek Prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Nadto w związku z podjętymi czynnościami ustalono, że związek z przedmiotowym zdarzeniem miało również dwóch mężczyzn Michał B. i Michał K. – 25 letnich mieszkańców powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Usłyszeli oni zarzuty nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia – za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich usłyszał dodatkowo zarzut nie zawiadomienia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw o dokonaniu czynu zabronionego z art. 148 §1 kk – za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzany Michał B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a pozostali podejrzani nie przyznali się. Wszyscy złożyli wyjaśnienia. W stosunku do podejrzanych Michała B. i Michała K. zostały zastosowane środki zapobiegawcze o charakterze nie izolacyjnym w postaci: dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, poręczenia majątkowego oraz zakazu wzajemnego kontaktowania się pomiędzy podejrzanymi.

Obecnie prowadzone są czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczność zaistniałego zdarzenia, w tym motywów sprawcy zabójstwa oraz weryfikowana jest linia obrony podejrzanych.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.