Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zegar wrócił na dębicki Rynek

Dziś po godz. 14.30 na dębicki Rynek wrócił zegar – dar Firmy Oponiarskiej dla miasta i jego mieszkańców.

Zegar, który miał idealnie odmierzać czas poprzez zsynchronizowanie drogą radiowa z tzw. wzorcem został zdemontowany 25 dni temu, 20 listopada.

ZOBACZ FILM – TUTAJ

Powodem była konieczność dokonania naprawy, gdyż po wielu wcześniejszych usterkach zegar zepsuł się całkowicie. Wcześniej niejednokrotnie pokazywał różne godziny na każdej ze swoich czterech tarcz.

Zegar pojawił się na Rynku w 2001 roku. Jest darem Firmy Oponiarskiej dla miasta. Ewentualność pomyłki w odmierzaniu czasu miała według założeń wynieść 1 sekundę na milion lat. Wszystko za sprawą synchronizacji drogą radiową z wzorcem atomowym, który znajduje się w Frankfurcie nad Menem. Idealnie jednak czasu nie odmierzał.

Zegar na dębickim Rynku w 2001 roku

Zdemontowany zegar na dębickim Rynku – 20 listopad 2020

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.