Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Moi dziadkowie mieli dom u zbiegu ul. Leśnej i Krakowskiej

Wanda i Antoni Walowie z moją mamą i jej bratem 1925 r

„Ojciec mojej babci (leśniczy) po I wojnie światowej wraz z całą rodziną przyjechał do Dębicy i założył leśniczówkę (obecnie nieistniejącą) u zbiegu ulic Leśnej i Krakowskiej.   Zalesiał drzewami obecny park stomilowski. Dziadek Antoni pochodził ze Śląska, kolejarz (pracował jako kasjer) wysyłany był do różnych miejscowości.

Dziadkowie poznali się  w Dębicy. Kiedy pobrali się ? Prawdopodobnie początkiem lat dwudziestych XX wieku. Brat mamy Ryszard urodził się w  1922 roku. Moja mama w 1924 roku w Równem (obecnie Ukraina). W 1937- 1938 wybudowali dom przy ulicy Leśnej i osiedlili się na stałe” – wspomina swoich dziadków Zbigniew Szurek .

Antoni Wala ślązak ur. 1894 w Pustyni – okres okupacji.

Babcia góralka z Zakopanego ur.1896 r.

Babcia 1920

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.