Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Policjanci z Pilzna interweniowali wobec dwóch obywateli Maroka

Policjanci interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy wałęsali po jednej z posesji w Pilznie. Jak się później okazało, byli to przemarznięci, głodni i zmęczeni obywatele Maroka. Obaj zostali przewiezieni do dębickiej komendy. Prawdopodobnie nielegalnie próbowali przedostać się do Włoch.

Zgłoszenie o obcych mężczyznach, którzy chodzą po terenie jednej z posesji w Pilznie, policjanci odebrali wczoraj około godz. 21.30. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, którzy mówili w obcym języzku i żaden z nich nie miał butów. Obaj obcokrajowcy byli wyziębieni, a odmrożone stopy utrudniały im porusznie się.

Policjanci niezwłocznie przewieźli mężczyzn do Dębicy. W asyście funkcjonariuszy zostali opatrzeni przez personel medyczny dębickiego szpitala. W komendzie policjanci ustalili, że są to obywatele Maroka. Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów tożsamości. Zatrzymani Marokańczycy, w wieku 29 i 22 lat, swój marsz rozpoczęli w Rumuni, a miejscem docelowym miały być Włochy. Prawdpodobnie granice państw przekraczali nielegalnie. 

Mężczyzn w celach opiekuńczych osadzono w policyjnym areszcie. Następnie obaj zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.  

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.